czwartek, 3 marca 2016

Nie tylko odżywki białkowe

Jeśli trenujemy na siłowni, jeśli marzymy o większej masie mięśniowej, to wielu z nas sięga po taki produkt jak odżywki na bazie białka. Jak najbardziej jest to słuszne, aczkolwiek na samych odżywkach nie możemy opierać naszych starań o większą masę mięśniową. Przede wszystkim, bowiem musimy zadbać o to, aby białko było obecne w produktach, które spożywamy każdego dnia. Tylko wówczas wspomaganie się odżywkami białkowymi ma swój sens i jest jak najbardziej uzasadnione. W tym miejscu jednakże musimy zapytać o to, w jakich produktach możemy owo białko znaleźć?

Białko w mięsie

Na pierwszy plan w tym miejscu wysuwa się nie, co innego jak mięso. Nie chodzi tylko i wyłącznie o kurczaki ani też nie chodzi tylko o wołowinę, ale o każdy rodzaj mięsa. W nieco trudniejszej sytuacji są, zatem wegetarianie, którzy nie spożywają mięsa, a tymczasem białko jest tym składnikiem, który jest nam potrzebny nie tylko wówczas, jeśli trenujemy, ale jest ono potrzebne każdemu organizmowi. Co więcej, białko jest jedynym składnikiem pokarmowym, którego nasz organizm nie jest w stanie zgromadzić w sobie na zapas, a zatem białko musimy do naszego organizmu dostarczać dosłownie każdego dnia, bezustannie. Poza mięsem warto również sięgać po ryby, warto sięgać po nabiał, po mleko, po jaja jak również warto sięgać po rośliny strączkowe, a w sposób szczególny po soję, która jest jedyną rośliną, o której możemy powiedzieć, że jest ona produktem pełno białkowym.

Cenne białko

Właśnie te produkty są dla nas najbardziej cenne i te produkty nasz organizm ceni najmocniej. Poza tym warto również spożywać inne produkty zawierające w sobie białko, ale nieco mniejszą jego ilość. Są one dla nas, dla naszego organizmu tak samo ważne jak produkty pełnobiałkowe. Białko to ten składnik pokarmowy, którego nie da się zastąpić żadnym innym i bynajmniej nie mówimy w tym miejscu tylko i wyłącznie o sportowcach, o osobach uprawiających aktywność fizyczną, ale o wszystkich osobach, którym zależy na utrzymaniu bardzo dobrego stanu swojego zdrowia. Białko jest po prostu niezastąpione dla każdego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz