poniedziałek, 7 marca 2016

Białko serwatkowe, skąd się bierze

Jeśli mowa o białku serwatkowym, to jest to obecnie jedna z najbardziej chwytliwych, najbardziej popularnych odżywek wśród sportowców. W głównej mierze sięgają po nią osoby pragnące mieć większą masę mięśniową, aczkolwiek nie tylko one. Oczywiście ktoś powie, że mamy na rynku dostępnych wiele rodzajów białka, a więc tym samym nie musimy się ograniczać wyłącznie do stosowania białka serwatkowego, aczkolwiek jeśli bliżej przyjrzymy się jego działaniu, to musimy jasno stwierdzić, że to właśnie białko serwatkowe powinno słusznie być umieszczane na pierwszym miejscu jako najbardziej skuteczna odżywka białkowa.

Białko serwatkowe i jego pochodzenie

W tym miejscu musimy zapytać o to, skąd właściwie wzięło się białko serwatkowe? Pytanie retoryczne? Nie do końca. Owszem, jest prawdą, że białko serwatkowe wywodzi się z serwatki, aczkolwiek samą serwatką ono nie jest. Jeśli bowiem mówimy o samej serwatce, to jest to produkt uboczny w procesie produkcji mleka, a tym samym mamy tutaj do czynienia z produktem nieprzedstawiającym dla nas żadnej pozytywnej wartości. Poza tym sama serwatka nie zawiera w sobie prawie wcale białka, a więc w kontekście dostarczania białka do naszego organizmu, nie ma sensu na niej się opierać. Jednakże co innego będzie jeśli poddamy serwatkę określonym procesom. Mowa mianowicie o procesie ultrafiltracji, w wyniku którego z serwatki usuwamy wszelkie tłuszcz i laktozę, usuwamy zdecydowaną ich większość. W ten sposób otrzymujemy białko, a więc produkt, dzięki któremu dostarczamy do naszego organizmu niezbędnych mu aminokwasów.

Białko świetnym suplementem diety

Białko serwatkowe jest najlepszym suplementem diety dla sportowców wywodzącym się z białka, aczkolwiek na pewno nie zastąpi ono prawidłowej diety, gdyż to właśnie ona jest dla nas podstawą i to od niej zależy, jakie będą efekty naszych treningów. Dlatego też musimy zadbać o dietę, a poza tym oczywiście musimy wskazać na białko serwatkowe jako najlepszą odżywką białkową, z jaką mamy obecnie do czynienia na rynku. Niezależnie od tego czy będzie to izolat owego białka, koncentrat, czy też zdecydujemy się na wybór hydrolizatu, będzie to na pewno najlepsza odżywka białkowa, która pozwoli nam zrealizować nasze cele sportowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz