poniedziałek, 14 marca 2016

Białkowe diety

Każdy sportowiec doskonale wie, jak ważną rolę pełni w jego organizmie białko. Jest to codzienny element jego diety, który doskonale wpływa nie tylko na siłę, energię, ale także sylwetkę. Istnieje wiele rodzajów odżywek białkowych, dlatego ważne jest to, aby idealnie dobrać je do potrzeb swego organizmu. Przede wszystkim musimy wspomnieć o białkach jajecznych. Jak sama nazwa wskazuje pozyskujemy je z jajek, które to są jednym z najbardziej powszechnych źródeł białka. Białka tego typu posiadają wszelkie aminokwasy, które są niezbędne, aby nasz organizm mógł każdego dnia idealnie funkcjonować, zwłaszcza, jeśli dużo ćwiczymy i jesteśmy aktywni fizycznie.

Białko serwatkowe

Wśród kulturystów z całą pewnością nie ma ani jednej osoby, która nie słyszałaby o białku serwatkowym. Jak to możliwe? Nic w tym dziwnego, albowiem białko serwatkowe jest niezbędnym elementem diety dla każdego sportowca, a już przede wszystkim kulturysty. Białko serwatkowe nader szybko się wchłania, a tym samym jest znakomitym sposobem, aby uzupełnić aminokwasy w krwiobiegu. Dotychczas serwatka była uważana za odpad białka, jednakże odkryto, że ma ogromną wartość odżywczą. Dziś tego typu suplementy są niezwykle cenione i często wykorzystywane przez sportowców i kulturystów na całym świecie.

Koncentraty i izolaty białkowe

Koncentrat białkowy powstaje w wyniku filtracji białek. Obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych odżywek wśród sportowców. Wartość białka w tego typu odżywce sięga około 80 %. Tego typu odżywki są rewelacyjnym sposobem, aby dostarczyć do naszego organizmu cenne proteiny. Dodatkowo pozytywnie wpływa na energię, poprawia kondycję, a także wspomaga budowanie masy mięśniowej. Podobnie sytuacja ma się z izolatek białek. Warto wiedzieć, że suplement jest najlepszy wówczas, kiedy wartość białkowa sięga w nim około 90 %. Tego typu odżywki białkowe cechują się bardzo wysoką, jakością, albowiem powstają w wyniku tłoczenia w niskich temperaturach. Dodatkowo w swojej budowie posiadają bardzo wiele istotnych składników, co sprawia, że są niezwykle wartościowe dla naszego organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz